Podvod zvaný práca online

Internet sa hemží ponukami ako ľahko zarobiť peniaze  prácou online z pohodlia domova. Neodolateľné zárobky a vidina nezávislosti či pohodlného života sú návnady, ktorým aj racionálne uvažujúci človek bez práce môže ľahko podľahnúť.

Pod rúškom výnosnej práce online skupinka parazitov spustí reťazový mechanizmus na vyberanie peňazí od dôverčivého obyvateľstva. Hlavná zásada je, nevyklopiť všetko na prvýkrát o ponúkanej pomyselnej práci. Len všeobecné sľuby o jej nenáročnosti, výhodných zárobkoch a finančnej samostatnosti. "Geniálna" pointa sa predsa nevyzrádza.

Zmanipulovaná masa ľudí je vťahovaná do podvodného biznisu. Poslúži ako spotrebiteľ nejakého produktu firmy a ako nástroj  na ďalšie rozšírenie trhového priestoru. Nákaza sa šíri internetom ako mor. Oberá ľudí o čas, peniaze a ilúzie. 

Dá sa uživiť prácou online?

Po registrácii do daného systému zvyčajne nasleduje potreba štartovacej investície. Novozaregistrovaný predajca čoskoro zahltí svojich známych ponukami firmy. Pre odvracajúce sa okolie, obchody sa skoro zastavia. Väčšina však, pre prirodzené vnútorné zábrany túto možnosť nevyužije a nepredá nič.

Členovia sofistikovanejších systémov dostanú k dispozícii aj možnosť, ktorá im poskytuje dostatočnú anonymitu - vlastnú internetovú podstránku, ktorá je v skutočnosti n-tou odnožou e-shopu firmy. Pravdepodobnosť návštevy danej podstránky je však mizivá. A tak aj tí, ktorí sa spoliehali na anonymitu predaja, pre nízky počet transakcií prakticky na províziach nič nezarobia.

Pre zvýšenie obratu v sieti sa využíva zastierací manéver, namiesto produktov sa ponúka práca samotná. Osloví sa masa ľudí hľadajúcich prácu, čo je dostatočný potenciál na geometrické narastanie daného systému a teda aj predaných produktov. Zákazníkmi sa stávajú paradoxne tí, ktorí nemali v úmysle nič kupovať. Zároveň poslúžia ako nástroj na ďalšie zadávanie ponúk s návnadou úžasnej a výhodnej práce z pohodlia domova do všetkých dostupných inzertných serverov.
Ani táto lesť však jednotlivcom neposkytne žiaden zmysluplný zárobok. Nikomu sa totiž nechce predávať produkty priamo, všetci sa spoliehajú, že tak budú konať tí, ktorých sa im podarí zaregistrovať do systému. Po niekoľkých týždňoch premárneného času dôjdu k poznaniu, že prácou online sa neuživia a skončia so svojou kampaňou na internete.

Z globálneho pohľadu sa však produkty predávajú a prinášajú firme zisk. Novo zaregistrovaný záujemca o prácu svojimi investovanými peniazmi zabezpečuje chod systému. Zadáva impulz pre spustenie mechanizmu provízneho odmeňovania, kde všetky toky zo základne sú nasmerované k manažmentu na vrchol pyramídy.

KOMU TUČNEJÚ PEŇAŽENKY Z PRÁCE ONLINE

Včeličky splnili svoje historické poslanie, opelili internetovú záhradu a uhynuli. No mikroskopické zrniečka peľu sa po vopred určených kanálikoch  systému predierajú nahor a hromadia sa u kráľovnej a jej suity.

Ďalší osud rezignovaných "zamestnancov" nikoho netrápi. Veď pri monitoroch sedia a čakajú na svoju vysnenú príležitosť ďalší, ktorí túžia po výhodnej práci online z pohodlia domova. Ešte netušia, že v skutočnosti sa stanú vlastne jednorazoví spotrebitelia, často krát aj predraženého tovaru firmy.

Provízia, ktorá neuživí pešiaka, sa však stáva  zdrojom oných sľubovaných závratných zárobkov, ale v tučných peňaženkách manažmentu. Naakumulované financie v podobe pasívného príjmu mu umožňujú zaslúžené sladké nič nerobenie.
A tak internet, fenomén našej doby, paradoxne slúži ako nástroj v rukách chytrejších na online zneužívanie zvyčajne tých najzraniteľnejších. A legislatíva sa celospoločenskému podvodu len nepochopiteľne prizerá.