Ako predísť strate peňaženky

Praktické využitie v zhone každodenného života ponúkajú elektronické lokátory, fungujúce na princípe vysielania a príjmu rádiových vĺn. Predmety, ktoré kvôli roztržitosti často unikajú spod kontroly majiteľa, je možné po označení ľahko nájsť. Pokiaľ sa označený predmet vzdiali nad stanovenú hranicu, lokátor vyšle signál. Lokátor je tak užitočným pomocníkom pri hľadaní stratených vecí. Dokonca aj v prípade, že peňaženka nedobrovoľne zmení svojho majiteľa, je možné zlodeja včas identifikovať.

 

Peňaženka v mobile

NFC (Near Field Communication) - bezkontaktná technológia umožňujúca platbu mobilom. Zákazníci O2, vlastniaci Android smartfón s NFC technológiou (napríklad Samsung Galaxy S III, Samsung Mini 2) a majúci účet v Tatra banke, si môžu aktivovať službu - O2 Karty v mobile.
Spojenie s účtom zabezpečuje nová špeciálna NFC SIM karta od O2, ktorá je zároveň aj platobnou kartou. Pri aktivácii bankového produktu - Mobilné platby - sa banke oznámi unikátny 10-miestny ID kód z novej SIM karty.
Pri nákupoch do 20 € stačí mobil priložiť k terminálu. Nad 20 € sa zadáva PIN kód na mobile.

 

Pomôže nám digitálna peňaženka utrácať menej?

Zdroj: NewScientist, redaktor: dom, pridané: 30.05.2011

Antropológovia vedia, že existujú tri veci, ktoré si väčšina z nás vezme všade kam ide. Sú to kľúče, peňaženka a mobilný telefón. Digitálne peňaženky by mohli posledné dve spomenuté spojiť do jedného. Mohlo by to zmeniť spôsob akým míňame peniaze?

Digitálna peňaženka je čip vo vnútri telefónu, ktorý využíva bezdrôtovú technológiu. Čip sa buď dobíja, alebo komunikuje priamo s účtom, odkiaľ sú peniaze odoslané potom, ako zaplatíme za tovar. Tento typ mobilných telefónov sa používa v Japonsku už roky, no až v súčasnosti začína technológia prenikať do celého sveta. Predpokladá sa, že zmení priemysel, pretože mobilné a internetové spoločnosti ako Apple, Nokia a Google už dlho túžia po spolupráci s firmami ako Visa.

Vykonávanie takýchto platieb je lacnejšie ako používanie kreditných kariet a naviac, je rýchlejšie.

Obchodníci vedia, že rýchlejšie transakcie znamenajú menšie rady pred pokladňami, takže digitálne peňaženky môžu zvýšiť predaj. No táto technológia môže vyzývať k vyššiemu utrácaniu. Kreditné karty vykazujú väčšie míňanie peňazí, ako platby v hotovosti.